T : 0 232 445 95 83 / E-mail : info@izmev.org

MEZAR YAPIM VE GÜZELLEŞTİRME

Mezar yapım ve güzelleştirme hizmetleriyle mezarlıkların ilk bakışta gözümüze güzel görünmesi amaçlanmaktadır. Mezarlıklar ne kadar estetik ve düzenli olursa, ölüm ve yaşam o kadar birbirine yaklaşmış olur. Mezarlıkları yüksek duvarlı, girilmeye korkulan yerler olmaktan çıkarmalıyız. Ağaçları, kuşları ile sosyal bir yaşam alanı yaratılmalı ve mezarlıklar insanlara huzur verecek temiz, düzenli, bakımlı, nezih rekreasyon alanları haline dönüştürülmelidir.

Batı ülkelerinde  mezarlıklar birer mesire alanı gibi düzenleniyor. Kentin yöneticileri mezarlıkların bakımı ve korunması için büyük itina gösteriyor. İnsanlar dinlenmek için buralara gidiyor. Bu nedenle biz de mezarlıklarımızı aktif  hale getirerek yolları, ağaçları, oturma grupları ile mezarlarımızı yeniden değerlendirmeliyiz.

Mezarlıklar sadece bayramdan bayrama ziyaret edilen yerler olmaktan çıkarılmalıdır. İZMEV'in planları doğrultusunda mezarlık yapımı gömünün rahatlıkla yapılacağı lahit mezar şeklinde olacak, gerekli zaman geçtikten sonra ikinci bir gömünün gerçekleşmesinde mezar dışının zarar görmeyeceği bir sistemde, dışı ve içi günümüz zamanına göre yapım ve kullanım kolaylığına uygun olacaktır. Çevresi ve içi planlı, organize bir çalışma ile defin için hazır durumda olacaktır. Bu konudaki plan ve projeler deneyimli mimari ve teknik alt kadro ile hazırlanmıştır.

HUZURA SENDE KATIL
BİR BAĞIŞTA SEN YAP

Bağış Yap
ÇÖZÜM ORTAKLARIMIZ